Posted on

Ile pieniędzy potrzebujesz, aby założyć sklep internetowy?

How Much Money Do You Need to Start an Online Shop

Jeśli myślisz o uruchomieniu sklepu internetowego lub sklepu ecommerce, możesz zastanawiać się, ile pieniędzy potrzeba, aby ruszyć z miejsca. Chociaż do uruchomienia małej działalności możesz nie potrzebować więcej niż 300 dolarów, typowe biznesy wymagają inwestycji rzędu kilku tysięcy dolarów lub więcej. Tradycyjne biznesy typu brick-and-mortar wymagają dużych inwestycji w zapasy, przestrzeń i sprzęt. Te koszty początkowe różnią się znacznie w zależności od rodzaju biznesu, który chcesz rozpocząć.

Koszty rozpoczęcia działalności obejmują wyposażenie, opłaty założycielskie, ubezpieczenie, podatki i płace

Koszty rozpoczęcia działalności to wydatki, które ponosimy w celu rozpoczęcia działalności. Wydatki te są zazwyczaj jednorazowe i można je odliczyć od podatku. Obejmują one również wydatki, które ponosimy w celu zbadania potencjalnego rynku dla naszej firmy oraz zidentyfikowania potencjalnych dostawców i klientów. Koszty rozpoczęcia działalności można również odliczyć od podatku, jeżeli zostały poniesione przed rozpoczęciem działalności. Na przykład opłaty prawne związane z założeniem firmy będą uznane za koszty organizacyjne.

Marketing sklepu internetowego

Koszty rozpoczęcia działalności można odliczyć od podatku pod warunkiem, że są one bezpośrednio związane z utworzeniem aktywnego handlu lub biznesu. Obejmuje to wydatki poniesione na zbadanie potencjalnych możliwości biznesowych oraz koszty związane z założeniem lub utworzeniem podmiotu gospodarczego. IRS ma konkretne zasady dotyczące tego typu opodatkowania, a dobry biznesplan może uprościć ten proces.

Inne wydatki związane z rozpoczęciem działalności obejmują platformy ecommerce, takie jak shopify, pozwolenia i licencje. Zależą one od rodzaju biznesu, który planujesz uruchomić. Na przykład w sektorze usług możesz potrzebować zezwoleń specyficznych dla branży. Te pozwolenia mogą dodać do kilku tysięcy dolarów. Musisz również zaplanować budżet na pracowników.

Aby oszacować koszty rozpoczęcia biznesu online, oblicz sumę wszystkich jednorazowych i bieżących wydatków. Pomnóż sumę przez kilka miesięcy, aby uzyskać dobre wyobrażenie o tym, ile gotówki będzie potrzebował Twój biznes, aby rozpocząć działalność. Ta liczba powinna być jak najbardziej zbliżona do rzeczywistości. Być może trzeba będzie odłożyć pieniądze na powtarzające się wydatki, jak również na poduszkę finansową na wypadek, gdyby zabrakło nam gotówki.

Shopify dla sklepów ecommerce

Nazwa domeny i hosting nie są wymagane

Aby rozpocząć biznes internetowy, nie jest konieczne inwestowanie w nazwę domeny i hosting. Możesz użyć darmowej strony internetowej lub skorzystać z darmowej platformy blogowej, aby utworzyć konto. Wiele darmowych stron biznesowych oferuje narzędzia do zamieszczania treści i obrazów. Możesz również zarejestrować się na bezpłatnych rynkach internetowych, aby sprzedawać produkty fizyczne i cyfrowe. Jeśli jesteś kreatywny, możesz użyć stron takich jak Squarespace, aby stworzyć internetowe portfolio swoich prac.